Dom Diecezjalny TABOR, miejsce, gdzie odbywają się Katechezy Audiowizualne, to dom rekolekcyjny diecezji rzeszowskiej. W Taborze funkcjonuje również katolicki akademik dla studentów.

Siła tej placówki tkwi w tym, że jest to miejsce omodlone. TABOR jest dawną siedzibą Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i przez 20 lat formowali się tu klerycy.

Nazwa TABOR nawiązuje do biblijnej góry, na której doszło do Przemienienia Jezusa. Ufamy, że tak jak na górze Tabor, tak i w naszym Domu wiele osób otrzyma „błysk przemieniania” przed ważnymi wydarzeniami w swoim życiu.

 

Co oprócz Katechez Audiowizualnych dzieje się w TABORZE?

Nieustająca Adoracja Najświętszego Sakramentu

W Domu TABOR trwa Nieustająca Adoracja Najświętszego Sakramentu. W specjalnie wydzielonej Kaplicy Adoracji Pan Jezus jest adorowany przez cały czas – 24 godziny na dobę codziennie przez cały rok. Czuwanie podejmują chętne osoby, deklarując swoją obecność przez wybraną godzinę.

Rekolekcje, dni skupienia, spotkania wspólnot

Możesz przyjechać do nas na rekolekcje! Przez różne wydarzenia organizowane przez Tabor przeszło już wiele grup liczących od 20 do nawet 300 osób. Spotykają się tu różne wspólnoty i formują animatorzy katolickich Ruchów i Stowarzyszeń, ale nie tylko. W Taborze każdy ma możliwość wrastania w klimacie chrześcijańskich wartości.

Rekolekcje filmowe

Chcemy ewangelizować także poprzez film i dlatego raz na miesiąc zapraszamy na projekcję filmu o treściach chrześcijańskich, z dobrym przesłaniem, przekazującego dobre wartości. Wyświetlanemu filmowi zawsze towarzyszy komentarz i omówienie.

Więcej na www.tabor.rzeszow.pl i na facebooku.

 

Katolickie Stowarzyszenie TABOR  
ul. Połonińska 25, 35-082 Rzeszów,
KRS: 0000338176, NIP: 8133601895;
Nr konta: Alior Bank: 46 2490 0005 0000 4500 5762 6183